XVII Mistrzostwa Polski o Puchar KNC w piłce nożnej halowej

 

Rozgrywki piłkarskie w naszej archidiecezji częstochowskiej będą odbywać się w następujących etapach:

            I) Etap dekanalny należy rozegrać do końca stycznia 2022 r.  – odpowiedzialny duszpasterz dekanalny LSO

            II) Etap rejonowy5 lutego 2022 r.  (i 12 luego dla  kategori "ministrnt" w regionie częstochowskim­– organizuje wyznaczony duszpasterz w regionie

III) Finał diecezjalny – 26 marca 2022 r. – hala w Konopiskachorganizatorem jest to diecezjalne duszpasterstwo LSO

Zwycięskie drużyny z każdej kategorii będą nas reprezentować w rozgrywkach Finału XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar „KnC w Kołobrzegu.

 

Logo Króluj Nam Chryste
XVII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar „KnC” (pełna nazwa turnieju, w skrócie: Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC” lub Mistrzostwa Polski o Puchar „KnC” lub Mistrzostwa Polski „KnC”) odbywają się po raz drugi w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W 2007 roku w drugiej edycji Pucharu „KnC” graliśmy w Pile, a tym razem wybór padł na Kołobrzeg!
W związku z pandemią Covid-19 będzie to turniej podobny do tego, który rozgrywany był w 2021 roku w Rzeszowie. Duża cześć zawodów odbywać się będzie na terenach otwartych: orlikach i boiskach typu „orlik”. Poza tym termin Pucharu „KnC” z myślą o obostrzeniach i bezpieczeństwie uczestników znów został przełożony na miesiąc czerwiec a dokładnie na 27-28 czerwca 2022.
  Szczegóły dotyczące regulaminu rozgrywek w FINALE OGÓLNOPOLSKIM na stronie: https://www.ministranci.pl

 

Mistrzostwa odbędą się w trzech kategoriach wiekowych:

·         Ministrant (klasy 1 – 5 SP, rocznik 2010 – 2014),

·         Lektor Młodszy (klasy 6 – 8 SP oraz 1 szkoły ponadpodstawowej, roczniki 2006 – 2009),

·         Lektor Starszy (od 2 klasy szkoły ponadpodstawowej do ukończenia 20 roku życia, jesli zawodnik brał udział od początku rozgrywek a w dniu finału będzie maiął ukończone 21 lat to może brać udział w zawodach, roczniki 2001 – 2005).

W każdej kategorii rozgrywki powinny odbywać się zgodnie z zasadami futsalu PZPN, liczba zawodników to 4 + 1 na boisku i 3 rezerwowych.